Sınavlara Hazırlık

Akademik bilimsel sanat ve danışma kurulunun bulunduğu, periyodik olarak masterclassların düzenlendiği akademimizde profesyonel olarak evrensel düzeyde müzik eğitimi verilmektedir.

Ulusal/uluslararası yarışmalar ve  konservatuar hazırlık sürecinde temel unsur, teori ve pratiğin paralel ilerlemesidir.

ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music)

İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu (the Associated Board of the Royal Schools of Music), dünyada 100’den fazla ülkede aşamalı müzik sınavları sistemi sunan bu kurul, Royal Academy of Music, Royal College of Music, Royal Northern College of Music  ve Royal  Scottish  Academy of Music and Drama’ nın kurduğu uluslararası bir sınayıcı kuruldur.

Sınavlar; 35 çalgı, şan, teori ve uygulamalı müzisyenlik dallarında yapılır ve müzik eğitimi almakta olan öğrencilere, amatör veya profesyonel her yaştan müzisyene açıktır. Emre Şen Müzik Akademisi’nde Ocak ve Nisan aylarında ABRSM (Associated Board of the Royal Schools of Music) sertifika sınavları yapılmaktadır. Bu sertifika programları öğrencilerimizin seviyelerini uluslararası ölçülerde belirlemek ve belgelemek açısından önemlidir. Eğitimin her dalında olduğu gibi müzik eğitiminde de sınav hazırlığı öğrencilerin motivasyonlarını ve disiplinlerini büyük ölçüde artırmaktadır.

ABRSM'nin Ankara'daki ilk sınav merkezi olan akademimiz tecrübesi ile bir çok öğrencinin sertifikalanma sürecine katkı sağlamıştır. 2022-2023 yılından itibaren derece ile sertifika alan öğrencilerimiz aşağıda verilmiştir.